Rami Cumamahallesi Muhtarlığı Kan Bağışı kayıt Bölümü
Ana Sayfa Haberler Yazılar Resim Galerisi Oyunlar Videolar Rami Spor Atatürk İletisim
 
 »MENÜ
ANA MENÜ
    RAMİ'NİN TARİHİ
    RAMİ'DE İLKLER
    BİZİ TANIYIN
    SOKAK VE CADDELER
    İDARİ HİZMETLER
    TEBLİGAT BİLGİLENDİRME
    NÖBETÇİ ECZANELER
    RAMİ'DE GEZİNTİ
    ÖNCEKİ MUHTARLARIMIZ
    RAMİ'NİN ADI
    FAALİYETLERİMİZ
    RAMİ'NİN REHBERİ
    AİLE HEKİMİM KİM
    FORMLAR VE ÇİZELGELER
    HİZMETLERİMİZ
    TARİHİ YAPILARIMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ
    DEFTERİ OKU
    DEFTERE YAZ

DİĞER BÖLÜMLER
    FAYDALI LİNKLER
    CANLI TV İZLE
    E-VATANDAŞ
    İSTANBUL İLÇELERİ
    FAYDALI BİLGİLER

 » İSTANBUL MUHTARLARI
    Tüm İstanbul Muhtarlarının
Telefon ve İsimleri
 » İLAN PANOSU
    İlanlara Bakın

İlan Ekleyin
 » SİTE İSTATİSTİKLERİ
 » İSTANBUL'DA HAVA
ISTANBUL
 » MAHALLEMİZ İÇİN GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇISI BANKASINDA YER ALMAK İSTERMİSİNİZ
Çok Değerli Mahalle Sakinlerimiz!

    İlerleyen teknoloji ve beraberinde gelen sorunlar artık maalesef hayatımızın bir parçası olmuştur. Yaşanan ev-iş ve trafik kazalarını duymadığımız gün adeta yok gibi..Bunun yanında kendisinin veya bir yakınının rahatsızlığı veya ameliyatı için yoğun bir koşuşturma içinde olan vatandaşlarımız, ayrıca bir de kan bulma uğraşısı vererek ciddi bir trafik içersine girmektedirler.
    Ülkemizde veya diğer dünya devletlerinde zaman zaman yaşanan sel, yangın, deprem v.b tabi afetlerde birçok aileler canlarından, mallarından kayıplar vererek hayatlarında onarılması güç ve ciddi yaralar almaktadırlar. Bu da ülkenin tamamında da derin üzüntüler yaratmaktadır.
    Bahsetmeye çalıştığım kaza-hastalık ve tabi afetler gibi olumsuzluklar her ne kadar günümüzün olağan haberlerini oluşturuyorsa da bu yaşanan olumsuzluklardan en az zararla çıkmak bizlerin en önemli tercihlerimizden olmalıdır.
    Deprem veya tabii afete maruz kalmış,kaza geçirmiş bir vatandaşımız ailesinin geçimini sağlamak için tekrar çalışmaya başlamak istemesi bunun için belki para,araç-gereç ve diğer imkanların yetersiz kaldığı bir anda hayata tutunmak isteyen hasta bir bebek için aranan ve bulunamayan bir ünite KAN' dan daha önemli ne olabilir ki? Sadece gereken kanın bulunmasıyla şifa bulan bir insanın mutluluğu ve tek bir ünite kan bağışlayarak bir insan hayatının kurtarılmasında aktif rol oynamanın mutluluğu başka ne ile ölçülebilir.
    Netice itibari ile; Mahallemizde birlik, beraberlik, sevgi gibi üstün erdemli vasıfların sergilenebilmesi, birbirimize lazım olabilecek kan ihtiyacının çetin arayışlara girmeden bulunabilmesi için Muhtarlığımızda bir GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇI BANKASI oluşturmuş bulunmaktayız. Mahalle sakinlerimizden biri için acil kan ihtiyacı duyulması halinde ilk başvurulacak yer muhtarlığımız olacak ve ihtiyaç duyulan kan grubunda gönüllü kan bağışçısının olup olmadığı sorulacak, şayet kayıtlarımızda ihtiyaç duyulan kan grubu bağışçısının kaydı varsa kan arama derdi ve bulamama çaresizliği sona erecektir. GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇI BANKASI'nda yer almak isteyen duyarlı vatandaşlarımızı bu proje ve çalışmamıza destek vermelerini önemle rica ederim.
Saygılarımla.
Gürol BİRKARDEŞLER Rami Cuma Mahallesi MuhtarıMUHTARLIĞIMIZ BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞI BANKASI PROJESİ İÇİN BAZI BİLGİLER

 • KAN BAĞIŞI BANKAMIZDA YER ALMAK İSTEYEN SAKİNİMİZİN ÖNCELİKLE SAĞ TARAFTA BULU-NAN BİLGİ FORMUNU EN DOĞRU BİLGİLERLE DOLDURMASI GEREKMEKTEDİR.
 • DOLDURULAN BU FORMU SADECE MUHTARLIĞI- MIZA ELDEN VEYA FAX-ELEKTRONİK POSTA İLE GÖNDEREBİLİR.
 • SÖZ KONUSU FORM DİREKT WEB SİTEMİZDEN DE TEMİN EDEBİLİR VE GÖNDERİLEBİLİR.
 • KAN BAĞIŞI PROJESİNDEN AYRILMAK İSTEYEN SAKİNİMİZİN KISA BİR NOT İLE MUHTARLIĞIMIZA BİLDİRMESİ YETERLİDİR.
 • KAN İHTİYACI OLAN BİR MAHALLE SAKİNİMİZE KAN GEREKTİĞİNDE BAĞIŞÇI VATANDAŞIMIZ İLK ÖNCE MUHTARLIĞIMIZ TARAFINDAN ARANACAK VE MUTABAKATA VARILDIĞINDA KİŞİLER BİRE-BİR GÖRÜŞTÜRELECEKTİR.
 • GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇI BANKASINDA YER ALANLARA AİT KİŞİSEL BİLGİLER İLGİLİ KİŞİDEN İZİN ALINMADAN HİÇ BİR KURUM VE HİÇ KİMSE İLE PAYLAŞILMAYACAKTIR.
 • KAN BAĞIŞÇI BANKASINDA YERİNİ ALAN SAKİNLERİMİZİN VARSA ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİNE HER AY KAN BAĞIŞI YAPANLARIN RAPORU GÖNDERİLECEKTİR. SAYGILARIMLA

  Gürol BİRKARDEŞLER
  Rami Cuma Mahallesi Muhtarı
 • GEREKTİĞİNDE KAN BAĞIŞINDA BULUNABİLECEK
  KİŞİNİN GEREKLİ BİLGİLERİ


  ADI SOYADI :
  TC KİMLİK NO :
  BABA ADINIZ :
  DOĞUM TARİHİ :
  DOĞUM YERİ:
  ADRES :
  TELEFON :
  CEP TELEFONU:
  E-POSTA :
  KAN GRUBUNUZ :
  GÜVENLİK KODU
  0071 << Kodu Giriniz