Ana Sayfa Haberler Yazılar Resim Galerisi Oyunlar Videolar Rami Spor Atatürk İletisim
 
 »MENÜ
ANA MENÜ
    RAMİ'NİN TARİHİ
    RAMİ'DE İLKLER
    BİZİ TANIYIN
    SOKAK VE CADDELER
    İDARİ HİZMETLER
    TEBLİGAT BİLGİLENDİRME
    NÖBETÇİ ECZANELER
    RAMİ'DE GEZİNTİ
    ÖNCEKİ MUHTARLARIMIZ
    RAMİ'NİN ADI
    FAALİYETLERİMİZ
    RAMİ'NİN REHBERİ
    AİLE HEKİMİM KİM
    FORMLAR VE ÇİZELGELER
    HİZMETLERİMİZ
    TARİHİ YAPILARIMIZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ
    DEFTERİ OKU
    DEFTERE YAZ

DİĞER BÖLÜMLER
    FAYDALI LİNKLER
    CANLI TV İZLE
    E-VATANDAŞ
    İSTANBUL İLÇELERİ
    FAYDALI BİLGİLER

 » İSTANBUL MUHTARLARI
    Tüm İstanbul Muhtarlarının
Telefon ve İsimleri
 » İLAN PANOSU
    İlanlara Bakın

İlan Ekleyin
 » SİTE İSTATİSTİKLERİ
 » İSTANBUL'DA HAVA
ISTANBUL
EYÜP YEREL GÜVENLİK KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI
 » EYÜP YEREL GÜVENLİK KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

EYÜP YEREL GÜVENLİK KOMİSYONU EYÜP KAYMAKAMI OSMAN KAYMAK BAŞKANLIĞI'NDA TOPLANDI.

İçişleri Bakanlığı’nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında oluşturulan Eyüp Yerel Güvenlik Komisyonu toplantısı yapıldı. Toplantı 16/04/2013 günü saat:10:00 da Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı’ya Eyüp Kaymakamı Osman KAYMAK, Proje Direktörü Sebastian ROCHE, Koordinatör Sorumlusu Sevcan AKINCI, Eyüp Belediye Başkan Yard. Semih DİKYOL, İlçe Emniyet Müdür Yard. Yılmaz DOĞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan GÜR, İlçe Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Metin ARSLAN, İlçe Müftüsü Dr. Muammer AYAN, Av.Mustafa ÖZKURT, Basın Temsilcileri Murat AYDIN, Cengiz OYLUM, Muhtarlardan Gürol BİRKARDEŞLER, Enis GÜVEN, M. Kemal KESİCİ Kazım SARI,İlçe Jandarma Komutanlığı temsilcileri ve diğer Kamu Kurum ve STK temsilcileri katıldı.

Toplantıda ilçenin yerel güvenlik analizi yapıldı, güvenlik sorunları, hizmet edecek hedefler, eylemler ve kurumların yapacakları katkılar üzerine konuşuldu.

"İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi" projesi; Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üyeliğinin sağlanması amacına yönelik olarak, kamu yönetiminin teknik ve idari kapasitesinin demokratikleşme ve modernleştirilmesi bağlamındaki genel reform gündeminin bir parçası olarak, iç güvenliğin demokratik gözetimini yasama sistemine ve kamu yönetimi uygulamalarına tamamiyle entegre etmek amacıyla tasarlanmıştı.

Projeye duyulan ihtiyaç, Türkiye hükümetinin, kamu yönetimi organlarının, sivil toplumun ve genel anlamda vatandaşların, hem merkezi hem il düzeyinde etkin iç güvenlik politikaları ve uygulamalarının formülasyon ve uygulamasındaki kavramsal ve pratiğe dair eksikliklere dair farkındalıklarıyla ortaya çıkmıştır. Özellikle, iç güvenlik hizmetlerinin denetiminden ve yürütmeden sorumlu olarak valilik ve kaymakamlık makamları sivil gözetim fonksiyonlarını gerçekleştirmeye yönelik olarak kurumsal kapasite, demokratik yönetişim mekanizmaları ile teknik bilgi ve kaynaklara ihtiyaç duymaktadırlar. Bunun yanı sıra, devlet güvenliğinden insan güvenliğine geçiş bağlamında yeniden tanımlanmakta olan güvenlik kavramına paralel olarak, bu yeni tanımın uygulamalara ve iç güvenliğin denetimine yansıtılması konusunda ortak bir anlayışa gereksinim vardır. Bu yeni güvenlik kavramı aynı zamanda geliştirilmiş bir hukuki çerçeveyi de gerektirmektedir.

Proje, sivil gözetimde karşılaşılan sorunlar ve Türkiye’de 2001 yılı itibarıyla gerçekleştirilen yasal düzenlemeleri daha ileriye taşıma gereksinimi karşısında, iç güvenlik sektöründe sürdürülebilir bir çalışma çerçevesi oluşturmaya yönelik olarak Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki iyi örneklerin Türkiye’ye uyarlanması ve iç güvenlik yönetiminde şeffaflık ve hesap verilebilirliğin sağlanabilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Genel amaç, vatandaş merkezli demokratik bir gözetim fonksiyonu oluşturmak ve temel hak ve özgürlüklerin bütün vatandaşlar tarafından etkin bir şekilde faydalanmasının sağlanmasıdır.


 


[ 22.04.2013 ]  ( Okunma : 6241 )   ( Bu haberi yazdır)

 » TEBLİGAT LİSTESİ
Adınıza gelen bir tebligat olup olmadığını aşağıdaki arama bölümünü kullanarak çok kolay bir şekilde öğrene bilirsiniz. Aşağıdaki bölümden arama şeklini seçtikten sonra aranılcak kelimeyi girerek ara butonuna basınız.
 » ACİL KAN ARANIYOR
Ayrıntılar için tıklayınız MAHALLEMİZ İÇİN GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇISI BANKASINDA YER ALMAK İSTERMİSİNİZ
 HABER LİSTESİ
Adınız Soyadınız

E-mail Adresiniz

 TÜRKÇE-İNGİLİZCE SÖZLÜK


Toplam 77377 Kelime Var
 » GÜZEL SÖZ
Insanları yükselten iki büyük vasıf vardır; erkeğin mert, kadının namuslu olması.
Napoleon
 » HAFTANIN YAZISI
 » GALERİDEN SEÇME RESİM

EYÜP YOLU SOKAK
 » SON DAKİKA HABERLER